PİYASA VERİLERİ

Son Değer

Değişim

*Veriler, 15 dakika gecikmeli olarak gelmektedir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul'un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır.

BIST 100

Loading
Gedik Yatırım'da Hesap
Açmak Çok Kolay!

İstediğiniz yerden, istediğiniz zaman şubeye gitmeden, beklemeden görüntülü görüşme ile kolayca hesap açabilirsiniz.

Suwen'de Güçlü Büyüme

SUWEN: Güçlü Büyüme Devam Ediyor

Yayınlanma Tarihi: 14.07.2023
SUWEN Hakkında

suwen

2005 yılında İstanbul’da kurulan Suwen Tekstil Sanayi Pazarlama A.Ş. Türkiye’de kendi markası ve tasarımı ile üretim yapan, yüksek kalite, ulaşılabilir fiyatlar, fonksiyonel ve zarif ürünlerle müşterilerine hizmet veren bir perakende firması olup kadın iç giyim, ev giyim ve plaj giyim sektöründe faaliyet göstermektedir. 

Şirket, ürünlerini kendi markasıyla perakende mağazalarında, kendi e-ticaret sitesi ve e-ticaret platformlarında ve ayrıca kendi markasıyla çok bölümlü bazı mağazaların reyonlarında satmaktadır. 

Zarif tasarımlarla farklı yaşam tarzına sahip olan Suwen, kadınlara önemli anlarında konfor ve fayda odaklı bir yaklaşımla eşlik eder.

Logosu, kadınları mükemmel bir şekilde sembolize eden iki ikonla şekillenir "Kalp" ve "W".

"My body is so special” sloganı kadının kendine güvenini, asil şıklığını, romantizmi ve tutkuyu; kurumsal renklerimiz olan pembe, yavru ağzı, ekru ve pudranın eşsiz büyüsüyle vurgular.

SUWEN: Güçlü Büyüme Devam Ediyor

Gedik Yatırım olarak eş liderliğini üstlendiğimiz halka arzından sonra SUWEN, daha da güçlenerek büyüme hızını arttırdı.

Mali açıdan güçlü ve tam anlamıyla bir büyüme stratejisi olduğunu düşünen Araştırma ekibimiz SUWEN'in finansal görünümünü sizin için değerlendirdi.

 

SUWEN Tekstil halka arzına ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Birinci Çeyreğe Genel Bakış

Zorlu yerel makro koşullara rağmen şirket 1Ç23'te faaliyetlerini yıllık bazda önemli ölçüde büyütmeyi başardı ve marjlarını korudu. 1Ç23’te sepet büyüklüğü %72, LFL büyümesi %102 ve mağaza ziyaretçi sayısı %15 arttı. Mağaza sayısı ve toplam satış alanı bir önceki yıla göre %13,2 ve %17,5 yükseldi. Sonuç olarak, 1Ç23'te FAVÖK'ünü %124,4 ve net kârını %338 artırmayı başaran şirket, ilk çeyreğin nispeten yavaş bir sezon olmasına rağmen güçlü net nakit pozisyonunu korudu.

2023’ün Geri Kalanı ve Sonrası İçin Görünüm

2023'te şirket, bir önceki yıla göre %100'lük artışa karşılık gelen 1.82,1 milyar TL'lik satış geliri öngörüyor. FAVÖK marjının 2022'deki gibi %30'larda olması ve net nakit pozisyonunun korunması, mağaza sayısının ise 2023 yılında artarak 190 mağazaya çıkması bekleniyor. Şirket, marjlarda sürdürülebilirlik beklediğini de vurguluyor ancak uzun vadeli dezenflasyon sürecinde marjlarda bir miktar aşağı yönlü normalleşme görebiliriz. Yine de şirketin ileriye dönük serbest nakdini artıracak sağlam bir iş modeline sahip olduğuna inanıyoruz.

Şirket'in üretim ve stok yönetimine özel olarak odaklanması, tedarikçileriyle yakın ve uzun vadeli ilişkiler kurması ve maliyetler konusunda disiplinli olması hedeflerini ulaşılabilir kılıyor. Daha da önemlisi (organize) iç giyim sektörü döngüsünün başında olduğu için (reel) ciro büyümesinin güçlü kalacağını ve ölçek ekonomisinin de etkisi ile karlılığın sağlıklı bir şekilde devam edeceğini düşünüyoruz. Bu organize pazardaki eğilim aynı zamanda işletmenin, değişen tüketim alışkanlıklarından ve turizmde beklenen büyümeden yararlanmasına da yardımcı olacaktır.

Romanya, Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde 7 mağazası bulunan SUWEN, Cezayir’e ve Katar'a açılmayı planlayarak uluslararası alanda da büyümeye devam ediyor. Şirket, 5 yıl içinde 80’den fazla mağaza eklemeyi ve gelirlerinin %20'sinden fazlasını uluslararası satışlardan sağlamayı planlıyor.

Değerleme Çarpanları ve Hisse Senedi Performansı Görünümü

suwen grafik

 

Sonuç olarak Suwen'in mali açıdan güçlü ve tam anlamı ile bir ‘büyüme’ şirketi olduğuna inanıyoruz. 2023’te, %30 FAVÖK marjı ve 1,9 milyar TL ciro varsayımı ile şirketin 570 milyon TL FAVÖK elde etmesi ve bunun da %88'lik bir FAVÖK büyümesine karşılık gelmesi beklenebilir. Ayrıca, bu varsayımlar hissenin 3,3x FD/FAVÖK çarpanlarında işlem görmesi anlamına geliyor ve şirketin uzun vadeli reel büyüme görünümü göz önüne alındığında bu çarpan oldukça cazip seviyede bulunuyor.

SUWEN Tekstil Şirket Ziyaret Raporu

SUWEN Tekstil Şirket Ziyaret / Telekonsferans raporumuzun tamamını görüntülemek için tıklayınız.

Youtube'da Gedik Yatırım

@GedikYatirim

Borsada Neler Oluyor? #SUWEN

İnternet sitemizde yapılan bu paylaşımlar, yalnızca bilgilendirme amaçlı olup herhangi bir şekilde yatırımcılara telkinde bulunma, yatırımcıları yönlendirme yahut yatırımcılara kar/zarar vaadi verme şeklinde yorumlanamaz.

İlginizi Çekebilecek Yazılar