PİYASA VERİLERİ

Son Değer

Değişim

*Veriler, 15 dakika gecikmeli olarak gelmektedir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul'un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır.

BIST 100

Loading
Gedik Yatırım'da Hesap
Açmak Çok Kolay!

İstediğiniz yerden, istediğiniz zaman şubeye gitmeden, beklemeden görüntülü görüşme ile kolayca hesap açabilirsiniz.

Ortaklık Yapımız

Ortaklık Yapımız

Finansal Yatırımlar

Gedik Yatırım, güçlü sermaye yapısı ile çeyrek asrı aşkın bir süredir Türkiye sermaye piyasalarının en güçlü kuruluşlarından biri olarak faaliyet göstermektedir.

Yeni nesil değer yatırımcısı olan Inveo Yatırım Holding A.Ş. %84,87 ortaklık payı ile Gedik Yatırım’ın ana ortağıdır.

 

Ortaklık Yapımız

 

ORTAK

SERMAYEDEKİ PAYI (TL)

SERMAYEDEKİ PAYI (%)

Inveo Yatırım Holding AŞ

428.573.606,88

84,87

Diğer

76.426.393,12

15,13

Toplam

505.000.000

100

 

 

Loading

Marbaş Menkul Değerler AŞ

Loading

1990 yılında faaliyete başlayan Marbaş Menkul Değerler, 2004 yılından itibaren Gedik Yatırım iştiraki olarak faali­yetlerini sürdürmektedir. Gedik Yatırım’ın, Türkiye sermaye piyasalarının en köklü yatırımcı kuruluşlarından biri olan Marbaş’taki payı %100’dür.

Marbaş, 14.07.2023'te SPK tarafından Geniş Yetkili Aracı Kurum olarak yetkilendirilmiştir.

Loading

HIVC Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ

Loading

HIVC Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı, girişimlerin sürdürülebilir iş modelleri geliştirilmesi ve küresel başarılarının artırıl­ması amacıyla 2020 yılı sonunda kurulmuştur. HIVC, teknoloji tabanlı, hızlı büyüme potansiyeline sahip, bulunduğu sektörde hem ulusal hem de uluslararası düzeyde ürün veya hizmetler geliştiren, yetkin ve azimli bir kurucu ekibe sahip girişimlere yatırım yapılmasını hedefle­mektedir. Gedik Yatırım’ın HIVC’deki payı %56,2’dir.

Loading

Misyon Yatırım Bankası AŞ

Loading

Misyon Yatırım Bankası 2021 Aralık ayında kurulmuş, 2022 Aralık ayında ise BDDK’dan faaliyet iznini alarak faaliyete geçmiştir. Misyon Yatırım Bankası A.Ş. “Türkiye’nin ilk neobankı” olma hedefi doğrultusunda, alanında lider şirketleri bünyesine dahil etmeyi zenginlik ve çeşitlilik olarak değerlendirmektedir. Bu kapsamda Misyon Yatırım Bankası, dünyadaki neobanklarda alışılageldiği üzere ortaklık yapısını ekosisteme açarak sürdürülebilir iş birlikleri sağlamayı amaçlamaktadır. Gedik Yatırım’ın Misyon Yatırım Bankası’ndaki payı %23’tür.

Loading

INVEO Ventures Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ

Loading

Inveo Ventures, yüksek gelişim ve küresel büyüme potansiyeline sahip, gelişmiş teknolojik ta­banlı ürün ve hizmetler geliştiren girişimle­re yatırım yapmak amacıyla 2022 yılında kurulmuştur. Gedik Yatırım’ın Inveo Ventures’taki payı %15’tir.

Loading

GYT Bilişim ve Ticaret AŞ

Loading

GYT Bilişim ve Ticaret, başta sermaye piyasaları odaklı olmak üzere finansal teknolojiler (fintech) alanında Ar-Ge çalışmaları yaparak rekabette farklılık oluşturacak ürün, hizmet ve teknolojiler geliştirmek ve iş birlikleri kurarak projeler üretmek üzere 2023 yılında kurulmuştur. Gedik Yatırım’ın GYT Bilişim ve Ticaret’teki payı %100’dür.

Loading

Ichain Yatırım Holding

Loading

Gedik Yatırım, SPK’nın kripto varlık sektörünün düzenleyicisi olarak yetkilendirilmesi sonrası, Kripto Varlık alanına giriş yapmayı planlamaktadır. Öncelikli olarak, Ichain Yatırım Holding bünyesinde Türkiye’de faaliyet gösterecek bir kripto varlık borsa yatırımı yapılması hedeflenmekte olup yatırımcılara sunulan ürün portföyüne kripto varlıkların da eklenmesi sağlanacaktır.