PİYASA VERİLERİ

Son Değer

Değişim

*Veriler, 15 dakika gecikmeli olarak gelmektedir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul'un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır.

BIST 100

Loading
Gedik Yatırım'da Hesap
Açmak Çok Kolay!

İstediğiniz yerden, istediğiniz zaman şubeye gitmeden, beklemeden görüntülü görüşme ile kolayca hesap açabilirsiniz.

Alış (Bid) Fiyatı

Alış Fiyatı, bir alıcının belirli bir hisse senedi veya menkul kıymeti veya herhangi bir finansal aracı satın almak için verdiği fiyattır.


Alış (Bid) Fiyatı Nedir?

Piyasa katılımcılarının, piyasada işlem gören varlıkları (döviz, menkul kıymet gibi) almaya istekli oldukları fiyattır.

Alış (Bid) İçin Dikkat Edilmesi Gerekilen Noktalar Nelerdir?

Geleneksel ve kripto piyasalarda işlem yaparken bid fiyat değeri katılımcılar için önem arz eder. Kâr değerini maksimize etmek için bu değerleri doğru bir şekilde hesaplamak gerekir. Anlık piyasa verilerine bağlı olarak alım yaparken büyük bir emir vermek yerine riski küçük parçalara bölmek gerekir. Emirleri dağıtırken ise mevcut hacmin göz önünde bulundurulması önemli bir unsurdur. Mevcut hacimden daha yüksek emirler vermemek için bid değerini anlık olarak kontrol ederek işlem yapabilirsiniz. 

Ask Fiyat ile Bid Fiyat Arasındaki Fark

Bid fiyatı ile Ask fiyatı arasındaki farka spread denir. Spread, borsaların para kazanma şeklidir. Bir borsada kripto satın aldığınızda veya sattığınızda, esas olarak spreadi ödersiniz. Spread, toplam işlem değerinin küçük bir yüzdesi olabilir veya büyük bir yüzde olabilir. Her şey belirli borsaya ve mevcut piyasa koşullarına bağlıdır.

Kripto satın almak veya satmak istiyorsanız, işlem yapmadan önce Ask fiyatını ve Bid fiyatını kontrol etmeniz önemlidir. Bu bilgiyi genellikle borsanın web sitesinde veya ticaret platformunda bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

Satış (Ask) Fiyatı

Spread