PİYASA VERİLERİ

Son Değer

Değişim

*Veriler, 15 dakika gecikmeli olarak gelmektedir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul'un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır.

BIST 100

Loading
Gedik Yatırım'da Hesap
Açmak Çok Kolay!

İstediğiniz yerden, istediğiniz zaman şubeye gitmeden, beklemeden görüntülü görüşme ile kolayca hesap açabilirsiniz.

A

B

C

Ç

D

E

F

G

H

İ

K

L

M

N

O

Ö

P

R

S

Ş

T

U

Ü

V

Y

W

Z

için bulunan sonuç sayısı :

Devlet Tahvili

Devlet tahvili, devletin 1 yıldan uzun vadeli borçlanma ihtiyaçlarını karşılamak için çıkarılan borçlanma senetleridir. Türkiye'de Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından çıkarılır.


Enflasyona Endeksli Tahvil

Anapara ve faiz ödemeleri belirli bir fiyat endeksine bağlı olan ve bu şekilde reel değer kaybına uğramayan tahvillerdir. 


Eurotahvil

Eurotahvil, ihraç edilen ülke para biriminden farklı bir ülke para biriminde ihraç edilen borçlanma araçlarıdır.


Özel Kesim Tahvil Satışları

Özel Kesim Tahvil Satışları, sermaye piyasalarında aracı kurumların özel sektör tahvil satışlarının bir kaydıdır.


Özel Kesim Tahvil, Senet Ve Bonoları

Özel sektör kuruluşlar tarafından ihraç edilen ve yatırım ortaklıkları tarafından kısa vadeli yatırım amaçlı tutulan tahvil, mali bono vb. menkul kıymetler bu başlık altında raporlanır.


Özel Sektör Tahvilleri

Anonim şirketler tarafından ihraç edilen borçlanma senetleridir; vade en az iki yıldır ve serbestçe belirlenebilir. Bu tahviller sabit ve değişken faizli olarak ihraç edilebilir ve  yılda 1, 2 veya 4 kez kupon ödemesi yapılabilir.


Primli Tahvil

Tahvilin ihraç fiyatının tahvil üzerinde belirtilen nominal fiyattan düşük olduğu bir durumdur. Bu farka prim tahvili denir.


Sıfır Kuponlu Tahvil

Belirli bir vadeye sahip, vadesinden önce nakde çevrilemeyen ve vade sonunda taksitler halinde ödenen tahvillerdir. Normal tahviller, faiz ödemelerine faiz kazandıran kuponlar içerir. Kuponsuz bir tahvilde, faiz ödemeleri satın alma sırasında iskonto edilir.


Tahvil

Yatırımcıların şirketlere veya kamu işletmelerine sabit veya değişken  faizle borç vererek gelir elde ettiği bir yatırım türüdür.


Tahvil Değerlendirme Şirketleri

İşletmelerin, kamu kurumları ve resmi kuruluşların bağlantı kalitesini değerlendiren şirketlerdir.

İlginizi Çekebilir!