PİYASA VERİLERİ

Son Değer

Değişim

*Veriler, 15 dakika gecikmeli olarak gelmektedir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul'un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır.

BIST 100

Loading
Gedik Yatırım'da Hesap
Açmak Çok Kolay!

İstediğiniz yerden, istediğiniz zaman şubeye gitmeden, beklemeden görüntülü görüşme ile kolayca hesap açabilirsiniz.

A

B

C

Ç

D

E

F

G

H

İ

K

L

M

N

O

Ö

P

R

S

Ş

T

U

Ü

V

Y

W

Z

için bulunan sonuç sayısı :

CDS (Credit Default Swap)

Türkçe'de kredi risk primi veya kredi temerrüt takası olarak kullanılan CDS (Credit Default Swap), aslında bir çeşit sigortalama işlemi olarak tanımlanabilir. 


Cross Currency Swap

Tarafların, belli bir para biriminde bir varlık veya yükümlülüğe ilişkin anapara ve/veya faiz akışlarını, başka bir para birimine çevirmek amacıyla girdikleri, dönemsel olarak her takas tarihinde, farklı para birimleri üzerinden hesaplanan değişken tutarları veya sabit tutarları veya bir değişken tutar ile bir sabit tutarı takas etmelerini öngören işlemdir.


Çapraz Para Swapı (Cross Currecy Swap)

İhracatçının farklı para birimi ve farklı faiz yapısı üzerine (sabit veya değişken) olan borcunu, anapara cinsini değiştirerek kur ve faiz riskini yönettiği işlemlerdir.


Faiz Swapı (IRS)

Gösterge bir anapara tutarı üzerinden farklı faiz oranı esaslarına göre hesaplanacak faizlerin iki taraf arasında anlaşılan vadelerde değişimini öngören bir sözleşmedir. 


Swap

Takas anlamına gelir. Forward piyasasında farklı faiz oranlarıyla borç değişimine denir.

İlginizi Çekebilir!

Bilanço

Ciro

Döviz Kuru

Enflasyon

Emtia

Faiz

Formasyon

NASDAQ

Ons

Parite

Piyasa

Rayiç Bedel

Rüçhan Hakkı

Vadeli Hesap

Varant