PİYASA VERİLERİ

Son Değer

Değişim

*Veriler, 15 dakika gecikmeli olarak gelmektedir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul'un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır.

BIST 100

Loading
Gedik Yatırım'da Hesap
Açmak Çok Kolay!

İstediğiniz yerden, istediğiniz zaman şubeye gitmeden, beklemeden görüntülü görüşme ile kolayca hesap açabilirsiniz.

C

için bulunan sonuç sayısı :

Cari Açık

Bir ülkenin toplam ithalatının toplam ihracatından fazla olması durumunda ortaya çıkan mali açığa denir.


Cari Faiz Oranı

Piyasada fon arz ve talebinin karşılanması sonucu oluşan faiz oranıdır.


Cari Kur

Döviz piyasalarında aynı gün takası gerçekleşen dövizin alım - satımında kullanılan kur anlamına gelmektedir.


Cari Oran

Firmanın kısa sürede borç ödeme gücünü gösteren orandır. Oranın büyümesi firmanın cari borç ödeme gücünün yükseldiği anlamına gelir.


CDS (Credit Default Swap)

Türkçe'de kredi risk primi veya kredi temerrüt takası olarak kullanılan CDS (Credit Default Swap), aslında bir çeşit sigortalama işlemi olarak tanımlanabilir. 


CFD

Fark sözleşmeleri (Contract for Difference), fiili bir satın alma işlemine gerek kalmadan emtia ve hammade fiyatlarında işlem yapılmasına olanak sağlayan finansal varlıklardır. Bu grupta sadece ürün fiyat beklentileri satın alınır.


Ciro

İşlem hacmi anlamına gelir. Döner sermaye miktarı, x devir sayısı olarak ifade edilir. Birim zaman başına yapılan işlemlerin toplam değerini temsil eden bir terimdir.


Call Opsiyon

Opsiyon alıcısına herhangi bir döviz cinsini, belirli bir fiyattan, gelecekteki bir tarihte (Avrupa Tipi) ya da tarihe kadar (Amerikan Tipi) alma hakkı sağlayan üründür.

İlginizi Çekebilir!

Cari Açık

Ciro