PİYASA VERİLERİ

Son Değer

Değişim

*Veriler, 15 dakika gecikmeli olarak gelmektedir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul'un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır.

BIST 100

Loading
Gedik Yatırım'da Hesap
Açmak Çok Kolay!

İstediğiniz yerden, istediğiniz zaman şubeye gitmeden, beklemeden görüntülü görüşme ile kolayca hesap açabilirsiniz.

Asimetrik Forward

Standart forward işleminden farklı olarak, kaldıraç seviyesine göre ihracatçıya normal forward kurundan daha avantajlı bir seviyeden döviz alma/satma imkanı sağlayan işlemlerdir.


Asimetrik Forward Nedir?

Standart forward işleminden farklı olarak, yapılan işlemde müşterinin vadede dezavantajlı olduğu kur seviyeleri için Gedik Yatırm’a daha fazla miktarda döviz alım/satım hakkı verir.

Bu işlemde, müşterinin almış olduğu opsiyonun anapara tutarının satmış olduğu opsiyonun anapara tutarına oranı ile ifade edilen bir kaldıraç oranı belirlenir.

Örneğin kaldıraç oranı iki ise, müşteri kârda olduğu durumlarda bir birim işlem yaparken zararda olduğu durumda iki birim işlem yapmaktadır.

Bu yüzden müşteriye avantaj sağlanması amacıyla belirlenmiş asimetrik forward kurunun normal bir forward kurundan daha iyi olması ve müşterinin işleme avantajlı başlaması sağlanır.

İlginizi Çekebilir!

Forward

Forward İşlemler