PİYASA VERİLERİ

Son Değer

Değişim

*Veriler, 15 dakika gecikmeli olarak gelmektedir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul'un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır.

BIST 100

Loading
Gedik Yatırım'da Hesap
Açmak Çok Kolay!

İstediğiniz yerden, istediğiniz zaman şubeye gitmeden, beklemeden görüntülü görüşme ile kolayca hesap açabilirsiniz.

Emir İptalleri Hakkında

Emir İptalleri Hakkında

Yayınlanma Tarihi: 08.10.2010

"Emir İptalleri" hakkında Borsamız tarafından gönderilen duyuru aşağıda belirtildiği gibidir :

Bilindiği üzere, 8 Ekim 2010 tarihinden itibaren Borsamız Hisse Senetleri Piyasasında gerçekleştirilen işlemlerde "emir iptalinin koşulsuz olarak serbest bırakılması" uygulamasına geçilmiştir.

Söz konusu uygulamaya ilişkin olarak, kamuoyunda, "emir iptalinin amacı dışında kullanıldığı, iptale konu emirlerin piyasayı etkilemek ve yönlendirmek maksadıyla girildiği ve bu nedenle yapılan emir iptallerinin yatırımcıları yanıltıcı bir nitelik arz ettiği" yönünde görüşler dile getirilmektedir.

Borsamız Hisse Senetleri Piyasasında gerçekleşen tüm işlemler ve iletilen tüm emirler gibi, emir iptalleri de SPK-İMKB Ortak Gözetim Sistemi tarafından hisse, yatırımcı ve iptal edilen her emir bazında elektronik olarak izlenmekte olup; hisse senedi piyasasının arz ve talebini yapay olarak etkileme, hissenin fiyatı ve miktarı açısından piyasayı yanlış yönlendirme ve aktif bir piyasa izlenimi yaratma amaçlarına yönelik olduğu tespit edilen emir iptalleri manipülasyon fiilinin karinesi olarak değerlendirilerek gerekli işlemler yapılmaktadır. Bu kapsamda, emir iptali imkanının gerçek amacı dışında kullanılmaması konusunda yatırımcıların dikkatinin çekilmesinde yarar görülmüştür.

Bilgilerinize sunarız.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

0