PİYASA VERİLERİ

Son Değer

Değişim

*Veriler, 15 dakika gecikmeli olarak gelmektedir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul'un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır.

BIST 100

Loading
Gedik Yatırım'da Hesap
Açmak Çok Kolay!

İstediğiniz yerden, istediğiniz zaman şubeye gitmeden, beklemeden görüntülü görüşme ile kolayca hesap açabilirsiniz.

Voleybol Milli Takımlar Ana Sponsorluğu

Youtube'da Gedik Yatırım

CEO'muzun Mesajı

Türkiye'de Voleybolun Gelişimi

A Milli Voleybol Takımlarımızın Başarıları

Genel Müdürümüzün Mesajı

Nice Şampiyonluklara!

Kaptanımızın Mesajı

Voleybol Milli Takımlar Ana Sponsorluğu

Yayınlanma Tarihi: 01.01.2022milli takım


Sermaye piyasalarına ve ülkemizin geleceğine inanıyoruz. Milli duygularla yaptığımız çalışmalara 2022 yılında farklı bir boyut kazandırarak ülkemizi başarıyla temsil eden Türkiye Kadın Milli Voleybol Takımları ve Türkiye Erkek Milli Voleybol Takımlarının 3 yıllığına ana sponsorluğunu üstlendik. Sadece sermaye piyasalarının gelişiminde değil, milli takımlarımızın nice şampiyonluklarında da payımız olacağına gönülden inanıyoruz.

 

#BuHisseOrtakOl

@GedikYatirim

Voleybol Milli Takımlar Ana Sponsorluğu

Canlı Yayınlar

Loading

Onur Topaç

Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO

Loading

 “Türkiye Voleybol Federasyonu ile yaptığımız bu önemli anlaşma, ülkemiz sporuna ve sporcusuna olan büyük sevgimizin ve geleceğine olan güvenimizin bir sonucu.

1991 yılından bu yana ülkemizde sermaye piyasalarının gelişimi için çalışan Gedik Yatırım olarak, bugün 30 şehirde 47 şube ve 500’e çalışanıyla faaliyet göstermekteyiz. Sermaye piyasalarının her alanında lider olma vizyonuna emin adımlarla ilerleyen ve geleceğe güvenle bakan lider yatırım kuruluşuyuz. Bugün, “lider” olma vizyonumuza katkı sağlayacağını düşündüğümüz, şirketimizin kuruluş temelleri ile bağdaşan çok önemli bir adım daha atıyoruz.

80 milyonun üzerinde nüfusu ile spor alanında ciddi potansiyel barındıran ülkemizin, daha fazla sporcu yetiştirmesine, belki de daha önemlisi sporu seven bir nesil yetiştirmesine katkı sağlamayı amaçlamaktayız. Sporun önemli bir destekçisi olarak, Kadın ve Erkek Voleybol milli takımlarımızın çok büyük başarılara imza atacaklarına yürekten inanıyorum. Türkiye’de voleybol branşının hem Milli Takımlar hem de kulüpler düzeyinde uluslararası arenada geldiği nokta hepimiz için gerçekten gurur verici. Biz de Gedik Yatırım olarak bu başarının devamı ve sürdürülebilirliği için ülkemizin geleceğine katkı sağlamak istiyoruz. Amacımız ortak başarı. Türkiye’yi bir spor ülkesine dönüştürme yolculuğunda biz de katkıda bulunmaktan mutluluk duymaktayız.”

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) ile yaptığımız 3 yılı kapsayan sponsorluk anlaşmamız kapsamında, ülkemizde takım sporları alanında bir ilke imza attık. Uzun vadeli bir sistem ve plan dâhilinde hareket eden TVF’nin voleybol sporunu, milli takımlar ve kulüpler düzeyinde uluslararası arenada taşıdığı konumu takdir ediyoruz. Bu sponsorluk çalışmasıyla, yakalanan başarıların sürdürülebilirliğine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Türkiye’nin sporu seven, spor yapan yeni genç nesiller ve sporcular yetiştiren bir ülke olma hedefine ulaşma yolunda görev üstlenmeyi ve bu alana önemli bir kaynak ayırmayı sürdüreceğiz.

Türkiye'de Voleybolun Gelişimi

Voleybolun Türkiye’deki tarihi 1919-1925 yılları arasındaki mütareke yıllarına kadar uzanıyor. Türkiye'nin ilk beden eğitimi öğretmenlerini yetiştiren Selim Sırrı Tarcan, Türkiye'de voleybol sporunun altyapısını okullarda kurarak başlatan ilk isimdir. 1920-1924 yılları arasında Erkek Muallim Mektebi'nden çıkan beden eğitimi öğretmenleri de bu sporu kısa sürede okullarımıza yaymayı başardılar.

1928 yılında Türkiye'de ilk resmi voleybol turnuvası olan İstanbul Şampiyonası düzenlendi. Seyircilerin gösterdiği yoğun ilgi, turnuvanın gelenek haline getirilmesini sağladı ve Türkiye'de voleybol kurumsallaşma yolunda ilk adımları attı.

1948 yılında Uluslararası Voleybol Federasyonu'na (FIVB) dahil olundu. Aynı yıl erkeklerde Türkiye Voleybol Şampiyonası başladı ve erkeklerde 1970-1971 sezonundan itibaren, kadınlarda ise 1984-1985 sezonundan itibaren Deplasmanlı Voleybol Ligi'ne geçildi.

Loading

A Milli Voleybol Takımlarımızın Başarıları

Loading

Voleybolda ilk uluslararası resmi turnuvamıza Erkek Milli Takımı ile 1956'da Paris'te yapılan Erkekler Dünya Voleybol Şampiyonası ile katıldık. Kadın Milli Takımımız ise ilk uluslararası karşılaşmasını, 1957 yılında İstanbul'da düzenlenen Uluslararası İstanbul Turnuvası'nda yaptı. Ayrıca 1963 yılında Romanya'da yapılan Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası'na katıldı.

Voleybol branşında Milli Takımlarımız, kadınlarda; A, 23 yaş altı, 20 yaş altı, 18 yaş altı ve 16 yaş altı, erkeklerde; A, 23 yaş altı, 21 yaş altı, 19 yaş altı ve 17 yaş altı olmak üzere farklı kategorilerde ülkemizi yurt dışında resmi ve özel uluslararası müsabakalarda temsil etmeye devam ediyor. Plaj Voleybolunda ise Milli Takımlarımız büyükler, 22 yaş altı, 20 yaş altı ve 18 yaş altı kategorilerinde kadın ve erkek takımlarıyla yer alıyorlar.

Takım

Başarı

Dönem

A Milli Kadın Takımı

CEV Avrupa Şampiyonluğu

2023

A Milli Kadın Takımı

Voleybol Milletler Ligi Birinciliği

2023

A Milli Kadın Takımı

Avrupa Şampiyonası İkinciliği

2003, 2019

A Milli Kadın Takımı

Avrupa Şampiyonası Üçüncülüğü

2011, 2017

A Milli Kadın Takımı

Dünya Grand Prix Üçüncülüğü

2012

A Milli Kadın Takımı

Voleybol Milletler Ligi İkinciliği

2018

A Milli Kadın Takımı

Voleybol Milletler Ligi Üçüncülüğü

2019

A Milli Erkek Takımı

Avrupa Altın Ligi Şampiyonluğu

2018, 2019, 2021

A Milli Erkek Takımı

Akdeniz Oyunları Şampiyonluğu

1971, 1993, 1997, 2005

A Milli Erkek Takımı

Akdeniz Oyunları İkinciliği

1983, 2009

A Milli Erkek Takımı

Akdeniz Oyunları Üçüncülüğü

1967, 1975, 1979, 1987

Loading

Ersan Akpınar

Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

Loading

“Markamızı farklı kulvarlarda duyurmaya başladığımız 2022 yılında işimizdeki başarılarımız kadar, Voleybol Milli Takımlar ana sponsorluğumuzla da dikkat çektik. Liderlik hedeflerimizle örtüşen, iddiamızı yansıtan sponsorluğumuz, takım ruhumuza, inancımıza da vurgu yapıyor. Her güne final maçı gözüyle bakarak, ekip olarak çok çalışıyor, her güne farklı kazanımlar katarak nice şampiyonluklara doğru önemli skorlar elde ediyoruz.”

Filenin Sultanları Cumhuriyetimizin 100. Yılında Tarih Yazdı. Birlikte Nice Şampiyonluklara!

Filenin Sultanları FIVB Milletler Ligi Şampiyonu Olarak Dünyanın Zirvesine Yerleşti 

Cumhuriyet’in 100. yılında hepimize en güzel armağanı veren Filenin Sultanları, FIVB Milletler Ligi Finali’nde Çin’i 3-1 mağlup ederek şampiyon olmayı başardı. Ülkeler sıralamasında da dünyanın zirvesine yerleşen A Milli Kadın Voleybol Takımımız, rakiplerine karşı müthiş bir performans sergiledi. Filenin Sultanlarına bize yaşattıkları bu harika hisler için çok teşekkür ediyor, iyi ki varsınız diyoruz. 


Filenin Sultanları, Cumhuriyetin 100. Yılında Avrupa Şampiyonu 

(Filenin Sultanları Tarihinde İlk Kez Avrupa Şampiyonu) 

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası'nın finalinde Sırbistan'ı 3-2 mağlup ederek tarihimizin ilk Avrupa Şampiyonluğu kazanan takımı oldu. 

Cumhuriyetimizin 100. yılında, Milletler Ligi'nden sonra Avrupa Şampiyonluğu'nu da ülkemize armağan eden milli takımımız her sette nefes kesen bir mücadele verdi. Şampiyona boyunca bir dakika bile pes etmeyen bu harika takıma, bizler de hep birlikte nefeslerimizi tutarak eşlik ettik. Cumhuriyet'in 100. yılında bu gururu yaşattığınız için teşekkür ederiz Filenin Sultanları. Kupaları arzulamak harika bir his ve artık eminiz ki sırada Olimpiyat Şampiyonluğu var. 

Kadın Milli Takımımızın bu başarılarının sadece spor alanında değil, toplumsal cinsiyet eşitliği açısından da önemli bir mesaj olduğuna inanıyoruz. 

Loading

Eda Erdem Dündar

A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı

Loading

“Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti, Cumhuriyetimizin 100. Yılında bu şampiyonluk; zorluklar karşısında dimdik duran, güçlü ve azimli Türk Kadınlarına armağan olsun.” 

Cumhuriyetin kadına ve spora verdiği önemin, Türkiye’nin çağdaş ve demokratik bir ülke olma yolunda attığı en büyük adım olduğunu biliyoruz. Bu önem A Milli Kadın Voleybol Takımımızın şampiyonlukları ile bir kez daha taçlanmıştır. Gedik Yatırım olarak bizler de Cumhuriyet değerlerimiz ışığında spora, kadına ve Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmaya devam edeceğiz.

Cumhuriyetin kadına ve spora verdiği önemin, Türkiye’nin çağdaş ve demokratik bir ülke olma yolunda attığı en büyük adım olduğunu biliyoruz. Bu önem A Milli Kadın Voleybol Takımımızın şampiyonluğu ile bir kez daha taçlanmıştır. Gedik Yatırım olarak bizler de Cumhuriyet değerlerimiz ışığında spora, kadına ve Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilecek Yazılar