PİYASA VERİLERİ

Son Değer

Değişim

*Veriler, 15 dakika gecikmeli olarak gelmektedir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul'un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır.

BIST 100

Loading
Gedik Yatırım'da Hesap
Açmak Çok Kolay!

İstediğiniz yerden, istediğiniz zaman şubeye gitmeden, beklemeden görüntülü görüşme ile kolayca hesap açabilirsiniz.

Gedik Yatırım, 30. yılını Borsa İstanbul’da gong töreni ile kutladı

Gedik Yatırım, 30. yılını Borsa İstanbul’da gong töreni ile kutladı

Yayınlanma Tarihi: 07.07.2021

Gedik Yatırım, 30. yılını Borsa İstanbul’da gong töreni ile kutladı

Türkiye’nin lider yatırım kuruluşlarından biri olan Gedik Yatırım, 30. kuruluş yılı çerçevesinde Borsa İstanbul’da düzenlediği gong töreninde ekonomi ve finans basını ile bir araya geldi. Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Gedik Yatırım Genel Müdürü Metin Ayışık, Gedik Yatırım CEO’su Onur Topaç ve Gedik Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Topaç’ın katılımıyla gerçekleşen törende, Gedik Yatırım, yeni hedeflerini paylaştı.  

GEDİK Yatırım, 30. kuruluş yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde Borsa İstanbul’da ekonomi ve finans basınını da bir araya getiren bir gong töreni düzenledi. 6 Temmuz 2021 tarihinde gerçekleştirilen törene, Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Gedik Yatırım Genel Müdürü Metin Ayışık, Gedik Yatırım CEO’su Onur Topaç ve Gedik Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Topaç ev sahipliği yaptı. Gong töreninin ardından Borsa İstanbul sahnesinde Gedik Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Topaç ve CEO Onur Topaç’a kuruluşlarının 30. yıl şerefine kristal tokmak takdim edildi.

Korkmaz Ergun: “Aracı kurumlarımız bizim en önemli iş ortaklarımız”

Gedik Yatırımın 30’uncu yıldönümü nedeniyle Borsa İstanbul’da düzenlenen toplantıda konuşan Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, şunları söyledi: “Gedik Yatırımın sermaye piyasalarındaki 30. yılını kutlamak amacıyla düzenlenen gong töreni vesilesi ile bir aradayız, Borsamıza hoş geldiniz.

Sermaye piyasamız arz ve talep tarafında önemli bir büyüme potansiyeline sahiptir. 

Bu potansiyelin doğru şekilde değerlendirilmesiyle, Borsamız ve ülke ekonomimiz açısından çok önemli mesafeler alacağımıza inanıyoruz. Bunu sağlamak için; daha fazla şirketin çeşitli kaynak temini imkanına kavuştuğu, daha geniş bir yatırımcı tabanına ulaşıldığı, piyasa ihtiyaçlarına göre yeni ürün ve hizmetler ile finansal araçların geliştirildiği piyasaların büyümesine odaklandığımız bir hedef öngörüyoruz. Bu hedefte, aracı kurumlarımız bizim en önemli iş ortaklarımız ve paydaşlarımızdır. 

Bunu en iyi örneğini, tüm dünyayı etkileyen salgın sürecinde yaşadık. Aracı kurumlarımızla birlikte, borsa olarak tüm hizmetleri kesintisiz sunmaya devam ettik ve değişen koşullara hızlı bir şekilde ayak uydurmayı başarabildik. Sermaye piyasalarının gelişimine 30 yıldır katkı sağlayan Gedik Yatırım’a nice 30 yıllar diliyorum.”

 Onur Topaç: “Karımızı 7 yılda 16 kat, öz sermayemizi ise 5 kat artırdık”

Türkiye’de ilklere imza atan, sermaye piyasalarının en köklü kuruluşlarından biri olan Gedik Yatırım’ın 30. kuruluş yılı Gong Töreni’nde konuşan Gedik Yatırım CEO'su Onur Topaç, gong zilinin çalmasının ardından “Biz bu zili binlerce kez duyduk “diyerek, kuruldukları günden bugüne yatırımcıların yatırımlarını kendi yatırımları gibi gördüklerinin altını çizdi.

Gedik Yatırımı kurarken, 1991 yılından beri sürekli olarak büyüme hedefiyle hareket ettiklerini belirten Topaç, “Bugün geldiğimiz noktada, verdiğimiz hizmetler sayesinde yatırımcılarımız sadece Türkiye’deki ürünlere değil, ülke sınırlarını aşıp yurt dışı ürünlere de yatırım yapabilir oldular.” dedi.

Onur Topaç, konuşmasına şöyle devam etti: “Gedik Yatırım olarak hiçbir zaman piyasadaki mevcut ürünlerle yetinmedik, küresel trendleri takip ettik. Bu trendleri yatırımcılarımızla paylaştık, yeni ürünler sunduk, böylece hem biz geliştik hem de yatırımcılarımız için değer yarattık. 2014 yılından itibaren ise, sektörde liderliğe doğru yolculuğumuzu hızlandırmak için büyümemize ivme kazandırdık. Son 7 yılda çalışan sayımızı ve şube sayımızı iki katına çıkarttık. Organizasyonumuzu sürdürülebilir bir hale getirdik. Bu gelişmelere paralel olarak da karımızı 7 senede 16 kat, öz sermayemizi ise 5 kat artırdık.  Hizmet ettiğimiz yatırımcı sayısı ise aynı dönemde 4 katına çıktı.  Bugün ulaştığımız nokta ise; yüksek finansal gücümüzle, 420 milyon TL’nin üzerinde öz sermayemizle sektörümüzün önde gelen yatırım kuruluşları arasında yer alıyoruz. 100 binin üzerinde yatırımcının 10 milyar TL’nin üzerinde finansal varlığına ev sahipliği yapıyoruz. Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış şube ağımızla ve her biri işinde uzman ve deneyimli 400’ün üzerinde çalışanımız ile hizmet veriyoruz. Gelecek için planlarımıza gelince; şirketimizin vizyonu çok açık ve net. Sermaye piyasalarında her alanda lider olma vizyonumuz doğrultusunda hareket etmekteyiz. Finansal teknolojilere her zaman çok yakın olduk, olmaya da devam edeceğiz. Sadece Gedik Yatırım markasıyla değil, finansal teknolojileri kullanarak, farklı ürün ve çözümlerle bize güven duyan yatırımcılarımıza en iyi hizmeti vermeye çalışacağız. Önümüzdeki dönemde çok sayıda şirketin halka arzına liderlik ederek onları sermaye piyasaları ile tanıştırma arzusundayız. Gedik Yatırım olarak yatırımcılarımızın bize duyduğu güveni daha da ileriye taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

Erhan Topaç: “Kuruluşumuzdan bugüne kadar toplam 23 pay halka arzında liderlik rolünü üstlendik”

Törenin ev sahipleri arasında yer alan Gedik Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Topaç şöyle konuştu: “30 yıl önce Türkiye sermaye piyasalarına yeni bir soluk getirmek için Gedik Yatırım’ı kurmaya karar verdik. 30 yıl önce, “Türkiye’de "yatırım" denildiğinde akla ilk biz gelmeliyiz” diye karar verdik ve bu hedefle yola çıktık. 30 yılda Türkiye Sermaye Piyasaları büyük bir dönüşüm geçirerek çok yol kat etti. Türkiye sermaye piyasaları geliştikçe, Gedik Yatırım olarak biz de büyüdük. Gedik Yatırım olarak kuruluşumuzdan bugüne kadar toplam 23 pay halka arzında liderlik rolünü üstlendik, son 15 yılda birçok halka arzda ise 120’nin üzerinde konsorsiyumda yer aldık.  Bugün 400 ‘den fazla çalışma arkadaşımızla ve Türkiye çapında yaygın şube ağımızla, sermaye piyasalarına yatırım yapmak isteyen müşterilerimize hizmet veriyoruz. 

Bu süre içinde de yüzlerce kişiyi Gedik Yatırım mezunu olarak sektöre kazandırdık.  Gelecek için fark yaratırken, yatırımcılarımıza sürdürülebilir ve uzun vadeli katma değer sağlamak için tutkuyla çalışıyoruz. Hiçbir zaman mevcut ile yetinmedik, küresel trendleri takip ettik. Yeni trendleri, yeni ürünleri yatırımcılarımızla paylaştık. Türkiye dışına taştık, yurtdışına açıldık. Müşterilerimizi, yatırımcılarımızı yurtdışı borsalarına taşıdık.  Böylece Gedik Yatırım olarak geliştikçe yatırımcılarımız için değer yarattık. Değer yarattıkça yatırımcılarımızın bize olan güveni arttı. Gedik Yatırım olarak en büyük sermayemiz olan çalışanlarımızla ve yatırımcılarımızla kurduğumuz güven ilişkimiz sayesinde güçlenmeye, fark yaratmaya devam edeceğiz.”

İlginizi Çekebilecek Yazılar