PİYASA VERİLERİ

Son Değer

Değişim

*Veriler, 15 dakika gecikmeli olarak gelmektedir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul'un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır.

BIST 100

Loading
Gedik Yatırım'da Hesap
Açmak Çok Kolay!

İstediğiniz yerden, istediğiniz zaman şubeye gitmeden, beklemeden görüntülü görüşme ile kolayca hesap açabilirsiniz.

E

için bulunan sonuç sayısı :

ECB

Avrupa Merkez Bankası'nın kısaltmasıdır.


EFT

Elektronik ortamda hesaplar arası para transferi işlemine verilen isimdir.


Emir

Piyasada hemen veya daha sonra gerçekleştirilmesi için bir aracı kuruma gönderilen işlem talebidir.


Emtia

Piyasada takası yapılan ve ticari mallar grubuna ait olan ürün grubuna verilen isimdir. Petrol, soya fasulyesi, buğday, şeker ve daha birçok emtia grubu piyasada işlem görmektedir.


Emisyon Primi

Ortaklıkların hisse senetlerini nominal değerinin üzerinde bir fiyatla ihraç etmeleri sonucunda satış fiyatı ile nominal değer arasında oluşan farktır.


Endeks

Borsa’da işlem gören halka açık hisse senetlerinin, fiyat ve kârlılık performansını ölçmek için oluşturulmuştur. Hisse senedi endeksleri, hisse senedi fiyat hareketlerine dayalı olarak hisse senedi piyasasının genel eğilimini belirlemek için kullanılır.


Enflasyon

Fiyatlar genel seviyesindeki yükselişe verilen isimdir.


Enflasyon Risk Primi

Enflasyonun, beklenenin üzerinde gerçekleşmesi hâlinde oluşacak kaybı telafi etmek amacıyla reel faize eklenen risk primini ifade etmektedir.


Enflasyona Endeksli Tahvil

Anapara ve faiz ödemeleri belirli bir fiyat endeksine bağlı olan ve bu şekilde reel değer kaybına uğramayan tahvillerdir. 


Eurobond

Eurobond ya da Avrovil, devlet ya da şirketlerin, kendi ülkeleri dışında kaynak sağlamak amacıyla, uluslararası piyasalarda yabancı para birimleri üzerinden satışa sundukları, genellikle uzun vadeli borçlanma aracıdır.

İlginizi Çekebilir!

Emtia

Enflasyon