E-Data Teknoloji Halka Arzı

Yayınlanma Tarihi: 26.06.2021

E-Data Teknoloji Pazarlama A.Ş., 29 - 30 Haziran 2021 tarihlerinde 6,00 TL sabit fiyatla Borsa’da Satış yöntemi ile halka arz edilecektir. Borsa İstanbul Birincil Piyasada talep toplama saatleri 10.30-13.00 arasıdır.

Talep toplama işlemi emir iletim kanalları üzerinden gerçekleşecektir. Yatırımcıların talep günü satış yaparak T+2’deki net artı bakiye ile başvuruda bulunabilmesi mümkün bulunmaktadır.

Borsa İstanbul, dağıtımda talepleri yatırımcı hesabı bazında dikkate almamaktadır. Dağıtım, MKK sicil numarası kullanılarak yatırımcı bazında zaman önceliği esasıyla ilk emire dağıtım yapılacaktır. Diğer emirler dağıtıma konu edilmeyecektir. Dağıtım, halka arzın ikinci günü, birincil piyasa işlem süresinin bitişini takiben Borsa İstanbul tarafından yapılacaktır. Dolayısıyla, birden fazla talep girişi avantaj sağlamayacaktır.

Şirket, tamamı sermaye artırımı yoluyla 13.000.000 TL nominal değerli payın halka arzını gerçekleştirecektir.

Belirlenen halka arz sabit fiyatının zımni FD/FAVÖK karşılığı 8,1x olarak hesaplanmıştır.

Şirket, 2008 yılında kurulmuştur. Şirket’in faaliyet konusu distribütörlüğünü yaptığı ağ ürünleri, baskı çözümleri, siber güvenlik ürünleri, sunucu-depolama ürünleri, veri merkezi altyapı ürünleri ile diğer donanım ve yazılımların yer aldığı tüm ürünlerde lojistik ve finansal çözümlerin yanı sıra satış öncesi ve sonrası teknik eğitim, pazarlama ve iletişim gibi çeşitli alanlarda müşterilerine sürdürülebilir çözümler üretmektir. Distribütörlüğünü ve satışını yaptığı başlıca ürünler, Alcatel-Lucent, Cososys, Exabeam, FireEye, Inspur, Kaspersky, Lexmark, Sonicwall, Tenable, Thycotic ve Vertiv markalı ürünleridir. 2020 yıl sonu itibarıyla, baskı sistemleri ile siber güvenlik ürünleri Şirket’in hasılatının %84’ünü oluşturmaktadır.

Şirket, 2018-2020 yılları arasında %19,2 YBBO ile satışlarını büyüterek 2020 yıl sonu itibarıyla 134,0 milyon TL’lik gelir elde eden Şiket, 2021 yılının ilk çeyreğinde ise 31,2 milyon TL’lik satış gerçekleştirmiştir. FAVÖK kaleminde ise Şirket, 2018-2020 yılları arasında %30,5 YBBO sergileyerek %14’lük FAVÖK marjıyla 18,7 milyon TL tutarına ulaşmıştır. 2020 yıl sonu itibarıyla 15,2 milyon TL net karı bulunan Şirket, 2021 ilk 3 aylık dönem itibarıyla net nakit pozisyonundadır.

Şirket ve halka arz edilecek paylarla ilgili bilgileri içeren izahname ve tasarruf sahiplerine satış duyurusu Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (www.kap.gov.tr) ve şirketin web sitelerinde yayınlanmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Yazılar