PİYASA VERİLERİ

Son Değer

Değişim

*Veriler, 15 dakika gecikmeli olarak gelmektedir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul'un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır.

BIST 100

Loading
Gedik Yatırım'da Hesap
Açmak Çok Kolay!

İstediğiniz yerden, istediğiniz zaman şubeye gitmeden, beklemeden görüntülü görüşme ile kolayca hesap açabilirsiniz.

VİOP Teminat Değişiklikleri ve Vade Sonu Bilgilendirmesi

Yayınlanma Tarihi: 31.10.2023


Değerli yatırımcımız,

31.10.2023 Salı (bugün), ekim vadeli VİOP kontratlarının son işlem günüdür. Ekim vadeli kontratlardaki pozisyonlarınızın kapatılmaması durumunda, pozisyonlarınız gün sonu gelecek olan nihai uzlaşmaya göre Borsa İstanbul tarafından otomatik olarak kapatılacak olup uzlaşma yönetimine göre hesaplarınıza yansıtılacaktır.  

Fiziki teslimata konu olacak pay vadeli ve opsiyon sözleşmelerinde temerrüt oluşmaması için hisse alım/satım son tarihi bugündür. Satış yönlü kapatılmayan pay vadeli kontratlarda Kurumumuzun re ‘sen satış hakkı bulunmaktadır. Bu kontratlarda 17.30’dan önce gerekli aksiyonun alınması önem arz etmektedir.

 

Ek olarak VİOP fiyat değişim aralığı teminat tutarları, 31.10.2023 Salı günü seans açılışı ile birlikte değişecektir. Takasbank tarafından yapılan güncelleme sonrasında kurumumuzda uygulanacak VİOP fiyat değişim aralığı teminatlarına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Kurumumuzda ek teminat uygulaması devam etmektedir.

 

Geçerli olacak teminat tutarları, açık olan mevcut pozisyonların teminat tutarlarını da değiştirecektir. Teminat Tamamlama Çağrısı (Margin Call) oluşmaması için hesabınızı kontrol etmenizi rica ederiz.

Saygılarımızla,

İlginizi Çekebilecek Yazılar